طوری نباشد که دیگران برای ما طلاب هدف را مشخص کنند

در دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

جمعی از طلاب مدرسه دینی مکتب الصادق علیه السلام تهران روز پنج شنبه 5 مرداد با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار کردند مرجع عالیقدر با اشاره به روایت امام صادق علیه السلام که در آن حضرت فرمودند: إِذَا أَرَادَ اللَّهُ‏ بِعَبْدٍ خَیْراً فَقَّهَهُ فِی الدِّینِ و زَهَّدَهُ فِی الدُّنْیَا وَ بَصَّرَهُ عُیُوبَهَا وَ مَنْ أُوتِیَهُنَّ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْرَ الدُّنْیَا.

به طلاب توصیه کردند که هدف از ورود به حوزه را مشخص نمایند و بدانند فلسفه طلبگی چیست و طوری نباشد که دیگران هدف را برای ما مشخص کنند در قدم اول انسان باید یاد بگیرد و در قدم دوم خودش را تزکیه و اصلاح کند و در قدم سوم بتواند دیگران را اصلاح کند.
در ادامه استاد معظم حوزه علمیه فرمودند: عمل ما با گفتار ما اگر سازگار باشد مردم به ما نزدیک خواهند شد و خداوند متعال این خصوصیات سه گانه(علم، زهد و بصیرت در دین) را طبق فرمایش امام صادق علیه السلام به آسانی به کسی نمی دهدو همه کس لایق این خصوصیات سه گانه نیست.
در پایان معظم له فرمودند: عمل من و شما یک نوع تبلیغ است و در حد توان در عبور و مرور خود با مردم مهربان باشیم و با اخلاق خوب دین اسلام را به آنها عرضه کنیم.

  

دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR