السلام علیک یا رسول الله (ص)


به مناسبت سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام مجلس عزا و سوگواری

در دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی برگزار می گردد.


زمان: جمعه 26 آبان به مدت سه روز از ساعت:10:30

 چاپ کتاب استفتائات آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

کتاب «مجموعه استفتائات» حاوی پرسش و پاسخ های شرعی از محضرحضرت آیت اللّه العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی منتشر شد. این کتاب پس از انتشار رساله عملیه «توضیح المسائل» برای راهنمایی مؤمنان در احکام دینی و حاوی مکاتبات شرعی است که از راه های گوناگونی چون: نامه، پست الکترونیکی و پیامک به دفتر معظم له ارسال شده، و پس از دسته بندی از سوی ایشان جواب داده شده است.

این کتاب در 360 صفحه و شامل بیش از 1400 سوال است که پس از بازبینی استفتائات در هیأت استفتاء با دسته بندی روشن و آسان در اختیار مؤمنان قرار می گیرد.
عنوان بندی جداگانه برای بیشتر سوالات، ساده و روان نویسی متن تا حد امکان؛ پرهیز از ورود سوالات تکراری و غیر ضروری و نیز انتخاب سوالات جامع و پربسامد از ویژگی های این کتاب است.
همچنین این استفتائات بر پایه آخرین نظرات فقیه بزرگوار حضرت آیت اللّه العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی تنظیم شده است و مجلدات دیگر آن در پی خواهد آمد.
علاقمندان می توانند این کتاب را با تخفیف ویژه از طریق کتاب فروشی کلبه کتاب واقع در خیابان صفائیه، پاساژ طلا، طبقه دوم و یا تماس یا پیامک با شماره 09014637314 خریداری کنید تا برای شما ارسال شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR