السلام علیک یا رسول الله (ص)


به مناسبت سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام مجلس عزا و سوگواری

در دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی برگزار می گردد.


زمان: جمعه 26 آبان به مدت سه روز از ساعت:10:30

 سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه

به منظور دیدار با شیعیان ترکیه و عالمان برجسته این کشور نیز اخذ و رویت اخبار و اوضاع شیعیان از نزدیک، هیأتی از برخی اعضای محترم دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی در معیت شیخ حمید دوزدوزانی در ماه شعبان به ترکیه اعزام شد.

اعضا پس از ورود مورد استقبال جمعی از شیعیان شهر استانبول قرار گرفته، پس از استقرار در این شهر با برخی از رهبران شیعیان و علویان از جمله: شیخ صلاح الدین اوزگوندوز رهبر شیعیان ترکیه ملاقات و گفتگو کرده سلام، و تفقد حضرت آیت الله دوزدوزانی را ابلاغ کردند.
در ادامه این سفر اعضای هیأت در همایش بزرگ نیمه شعبان حضور یافته، با اعضای انجمن "اهلا- در" علمای شیعه اهل بیت علیهم السلام نیز دیدار و گفتگو کردند. این انجمن بیشتر در مناطق اروپایی فعالیت کرده، به نشر و معرفی مذهب اهل بیت علیهم السلام اهتمام دارد.
دیدار با برخی ائمه جماعات مساجد، سخنرانی در مسجد جامع زینبیه (از معروفترین مساجد شیعیان ترکیه) نیز حضور در بعضی هیأت های مذهبی و مساجد از جمله مهمترین اقدامات هیأت مزبور به شمار می رود.
در پایان هیأت مزبور با جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای یوسفی رئیس شعبه جامعة المصطفی در آن کشور دیدار داشته، زمینه های همکاری دو سویه مورد بحث و مذاکره قرار گرفت. مصاحبه با کانال 14 ترکیه (که متعلق و وابسته به موسسه کوثر ترکیه است) نیز از جمله فعالیتهای هیأت اعزامی بود.

اعضای هیأت پس از بازگشت گزارش سفر خود را تقدیم حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی کرده از رهنمودهای معظم له استفاده کردند.

 

 

سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه سفر هیات اعزامی دفتر به ترکیه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR