السلام علیک یا رسول الله (ص)


به مناسبت سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام مجلس عزا و سوگواری

در دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی برگزار می گردد.


زمان: جمعه 26 آبان به مدت سه روز از ساعت:10:30

 سعادتمند کسی است که به وظایف دینی خود عمل نماید

در دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له

حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی حفظه الله با گروهی از بانوان شیعه ی ترک از کشور ترکیه و آلمان که به قصد شرکت در مراسم میلاد امام زمان ارواحنا فداه به قم مقدسه مشرف شده بودند دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار که در دفتر معظم له برگذار گردید، ایشان ضمن تبریک ولادت یگانه منجی عالم بشریت به شرکت کنندگان فرمودند : از این که این مسیر طولانی راه را طی کرده اید تا به زیارت حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران برسید تقدیر و تشکر میکنم خداوند به شما فیض و به عوامل این سفر معنوی اجر عنایت بفرماید . از خداوند متعال می خواهم که به همه شما در انجام اعمال صالح توفیق مرحمت کند .
مرجع عالیقدر همچنین فرمودند: سعادتمند کسی است که به وظایف دینی خود عمل نماید . ما به دنیا نیامده ایم که فقط بخوریم و بیاشامیم و بخوابیم و خوشگذرانی کنیم، بعد هم همه چیز را برای وراث بگذاریم. آمده ایم که به سوی آخرت برویم، این دنیا به عنوان مزرعه هست . قضیه ی سعادت در میان است . باید سعادت و خوشبختی آخرت را بخریم . این هم نمی شود مگر این که به دینمان توجه کنیم .
معظم له در ادامه فرمودند : ابتدا باید عقیده ی خود را نسبت به اصول دین محکم کنیم . آدمی اگر اعتقاد به سئوال پس از مرگ داشته باشد و بداند که اگر خیر کند به بهشت و اگر شرّ کند به جهنم خواهد رفت، به زرق و برق دنیا فریفته نمی شود .
ایشان همچنین با یادآوری نصیحت رسول خدا صلی الله علیه و آله به گروهی از اهل یمن که فرمودند : "اول به خدا ایمان بیاورید" اصل و ریشه سعادت انسان را ایمان به خداوند و در ادامه آن رهنمون شدن به عمل دانستند . معظم له با بیان حدیث رسول خدا صلی الله علیه و آله دومین پایه سعادت انسان را مواظبت بر انجام نماز دانسته و یادآور شدند: طبق حدیثی از رسول خدا هرکس نماز نخواند به حدّ کفر رسیده است و هرگز به سعادت نمی رسد . در روایات هست که اگر کسی عمدا یک رکعت نماز نخواند اهل جهنم خواهد بود . در وطن خود به نماز فرزندان و خانواده خود اهمیت قائل شوید، این همان عبادتی است که اگر قبول شود سایر عبادات شما هم قبول می شود . پیامبر اکرم در یکی از جنگها که فاتح شد عده ای از مسلمانان عرضه داشتند که ای رسول خدا نماز را از ما بردار، حضرت در جواب فرموند: خیر فی دین لاصلاة فیه – در دینی که در آن نماز نیست خیری نیست
حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دام ظله العالی در انتهای سخنان خود , با اشاره به فراز قرآنی " انذر عشیرتک الاقربین " بانوان شرکت کننده در این دیدار را به انذار نزدیکان و اقربای خود و دعوت به راه حق سفارش نمودند و فرمودند : در این زمان که تبلیغات گوناگون انسان ها را به گناه و فساد دعوت میکند، وظیفه ی شما بانوان و مادران است که مواظبت کنید در شیر، غذای پاک، اخلاق، نماز، عفت، حجاب و ارتباطات اجتماعی تا فرزندانی پاکیزه داشته باشید . معظم له بار در پایان برای سلامتی و توفیقات روزافزون آنان دعا کردند .

 

دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له دیدار بانوان شیعه ترکیه با معظم له

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR