السلام عليك یا ثارالله 

به مناسبت ایام شهادت سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین علیه السلام مجلس عزا و سوگواری در دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی مدظله العالی برگزار می گردد.

 

زمـان:  از اول محرم الحرام به مدت 12 روز ساعت 10:30               مکان: خیابان معلم، کوچه 11 پلاک 37

 نرم‌افزار مجموعه آثار آیت ‌الله العظمی دوزدوزانی تبریزی تولید شد

نرم‌افزار مجموعه آثار حضرت آیت‌ الله العظمی میرزا یدالله دوزدوزانی تبریزی (مدظله)، منتشر شد. این مجموعه مشتمل بر ۱۱ عنوان کتاب به صورت متنی و ۵ عنوان کتاب به صورت تصویری از آثار آیت ‌الله العظمی میرزا یدالله دوزدوزانی تبریزی (مدظله) به زبان: فارسی، عربی، انگلیسی، آذری و اردو، در موضوعات فقه، فقه فتوایی و تفسیر از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)، در راستای ارائه آثار فاخر در قالب کتابخانه دیجیتالی و بالابردن آگاهی نسل نوین و پاسداشت میراث گرانبهای اندیشمندان و بزرگان اسلامی، را تولید و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

حقوق هاي نجومى و سكوت علماء

پاسخ آيت الله العظمى دوزدوزانى به سؤالي در مورد حقوق هاي نجومى
نظر جنابعالی در مورد حقوق‌های نجومی و اینکه چرا مجتهدین اعلم اعتراضی به وضعیت اسفناک مردم نمی‌کنند، وقتی مردی برای کسب روزی حلال خود به هر کس التماس می‌کند تا ازش جورابی بخرند، آیا این مردم حقی از بیت‌المال ندارند تا کی نباید اعتراض کنید که شاید اسلام بخطر بیفتد مگر شیعه علی نیستیم پس کو عدالت علی؟ پس چه کسی باید حق مردم رو بگیرد و یا بهتر بگویم مگر نه اینکه علمای اسلام از مردم حمایت کنند؟

طوری نباشد که دیگران برای ما طلاب هدف را مشخص کنند

در دیدار جمعی از طلاب تهران با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی

جمعی از طلاب مدرسه دینی مکتب الصادق علیه السلام تهران روز پنج شنبه 5 مرداد با آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی دیدار کردند مرجع عالیقدر با اشاره به روایت امام صادق علیه السلام که در آن حضرت فرمودند: إِذَا أَرَادَ اللَّهُ‏ بِعَبْدٍ خَیْراً فَقَّهَهُ فِی الدِّینِ و زَهَّدَهُ فِی الدُّنْیَا وَ بَصَّرَهُ عُیُوبَهَا وَ مَنْ أُوتِیَهُنَّ فَقَدْ أُوتِیَ خَیْرَ الدُّنْیَا.

بازدید نماینده حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی به منطقه زلزله زده آذربایجان

در پی زلزله 4.9 ریشتری در منطقه دوزدوزان، شربیان و ایوق که منجر به مصدوم شدن برخی هموطنان و تخریب مناطق روستایی شد، حجت الاسلام شیخ حمید دوزدوانی به نمایندگی از حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی به همراه گروهی از روحانیون و معتمدین آذربایجان شرقی برای سرکشی و دلجویی از آسیب‌دیدگان و رسیدگی به مشکلات و آسیب‌های وارده به منطقه سفر کردند.

گزارش تصویری مراسم سوگواری امام جعفر صادق علیه السلام 1396

 گزارش تصویری مراسم سوگواری امام جعفر صادق علیه السلام 1396

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR