بيانات حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ یداله دوزدوزانی مدظله به مناسبت آغاز سال تحصیلی 86-85

باسمه تعالي
((کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته))
((همه شما پاسدار و پاسبان – جامعه – هستید و همه مسئول زیردستان خود می باشید))
(( و - از چگونگی عملکردتان با ایشان – مورد پرسش قرار می گیرید.))

آغاز سال تحصیلی 86 – 85 را به همه شما عزیزان تبریک می گویم و برای شما و همه کسانی که در راه تعلیم و تربیت فعالیت دارند، آرزوی توفیق در عمل به وظیفه می نمایم.
در این نقطه شروع به کار دوباره مراکز علمی کشور، به معلمان و دبیران و اساتید، دانش آموزان و دانشجویان و تمام دست اندرکاران مراکز آموزشی یاد آوری می کنم که در فعالیت های خود تنها به تعلیم و آموزش علوم اکتفا نکنند، هر چند وظیفه ایشان تعلیم و آموزش باشد. بلکه آنچه مهم تر است، کوشش برای تزکیه و پرورش معنوی کسانی می باشد که برای مدتی در اختیار شما قرار دارند.
خداوند متعال در قرآن کریم تزکیه و پرورش روح انسانی را بر تعلیم مقدم داشته و در شأن
نبی اکرم (ص) می فرماید:
((نخست آنان – مؤمنین – را پرورش روحی می دهد، بعد ایشان را تعلیم و آموزش می دهد.))
بر همنین اساس لازم است نظام آموزشی و پرورش این مطلب را مد نظر قرار داده و این مهم را از وظایف آموزگاران و معلمان قرار دهند. هر گونه قصور و کوتاهی در این امر خطری را که نسل نوجوان و جوان ما را تهدید می کند، تشدید نموده و تأثیر فرهنگ غرب را در به انحراف کشیدن دختران و پسران جامعه ما دو چندان خواهد کرد. امروز اگرچه برای جلوگیری از نفوذ و ورود این فرهنگ در جامعه دیر شده، ولی ((ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.)) و هنوز می توان در روح و فکر جوانان عزیزمان سدی دفاعی در برابر این فرهنگ منحط و ضد اخلاقی پدید آورد.
من بار دیگر دست یاری خود را بسوی افرادی که می توانند کارساز باشنند دراز می کنم و آماده کمک های مادی و معنوی و راهنمایی و...در این راه می باشم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR