السلام علیک یا رسول الله (ص)


به مناسبت سالروز رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام مجلس عزا و سوگواری

در دفتر حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی تبریزی برگزار می گردد.


زمان: جمعه 26 آبان به مدت سه روز از ساعت:10:30

 پیام معظم له به مناسبت عید غدیر خم 1428 هجری قمری

بسم الله الرحمن الرحیم
پیام حضرت آیت الله العظمی دوزدوزانی مدظله به مناسبت عید غدیر خم
در پاسخ جمعی از مؤمنین اصفهانی

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابی­طالب امیرالمؤمنین
و اولاده المعصومین علیه­السلام

پس از ابلاغ سلام و آرزوی توفیق برای شما و تمام مؤمنین، نظر شما را به چند مطلب جلب می­کنم:

1- با وجود این که عید مبعث و عید غدیر خم دو نقطۀ عطف در جهان بشریت می­باشند گرامی داشت آنها متأسفانه هنوز مناسب شأن آنها نیست، باید تلاش کرد عید مبعث حضرت خاتم الانبیا صلی الله علیه و آله و عید غدیر خم نه تنها در میان مسلمین مورد توجه بیشتری قرار گیرند، بلکه ابعاد جهانی پیدا کنند. این اعیاد باید در سطح جهانی گسترش یابند همان گونه که عید میلاد حضرت مسیح علیه­السلام علی رغم اختلافاتی که در میان خود مسیحیان در ر تعیین روز آن وجود دارد آنچنان از سوی جامعۀ مسیحیان جهانی شده که حتی رؤسا و بزرگان کشورهای اسلامی – در موارد بسیاری – به حاکمان کشورهای مسیحی و جامعۀ مسیحیان تبریک می­گویند و به این مناسبت پیام می­فرستند، از این رو باید با صراحت گفت که ما در این زمینه قصور داشته­ایم و کم کاری کرده­ایم به طوری که حتی در ایران خودمان هم چنان ذوق و شوق و توجهی به این دو عید بزرگ نمی­شود و این برای جامعۀ ما خسارت است.
آیا عیب نیست که در مملکت شیعه، مردم با آن وسعت به عید نوروز بپردازند و به این مناسبت برنامه­های روزمرّۀ زندگی خود تغییر دهند و کارها را چند روز تعطیل کنند، اما عید غدیر را در یک مراسم چند دقیقه­ای خلاصه کنند.
2- در جلسات و برنامه­هایی که به این مناسبت تشکیل می­شود از مبلغین مورد اعتماد و آگاه به تاریخ و سیره و معارف مولایمان علی علیه­السلام دعوت شود تا شنودگان و حضار را از این دریای معرفت سیراب کنند.
3- اکیداً توصیه می­کنیم در جلساتی که به این مناسبت برقرار می­گردد بیشتر وقت را به بیان و شنیدن معارف و حقایق اختصاص داد تا مداحی و شعر خوانی و... و مداحان و ذاکران محترم هم از اشعاری استفاده نمایند که گویای معارف و روش زندگی صحیح آن حضرت علیه­السلام باشد.
چون ما در برابر لحظه لحظۀ وقت کسانی که وقت خود را در اختیار ما قرار داده­اند از سوی خداوند متعال مورد سؤال خواهیم بود.
امیدوارم با تلاش گستردۀ شما و تمامی شیعیان و دوستداران امیرالمؤمنین علیه­السلام این عید بزرگ از عظمت بیشتری برخوردار گردد و مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

ذیحجه 1428 هجری قمری
مطابق با
دی ماه 1386 هجری شمسی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

سایت جدید

.

استفتائات جدید

.

1) ابراز تولی و تبری
س) آنچه که بر هر مسلمانی واجب است در تبری و تولی، چگونه باید ابراز گردد؟
ج) بلی تولی و تبرّی واجب است و کفایت می کند بگوید: من دوستم با کسی که ائمه(ع) را دوست دارد و دشمنم با آن که با اهل بیت (ع) دشمن باشد.

 

2) کفن غصبی
س) شخصی فوت کرده و ما بعد از مدتی(20 یا 30 روز) متوجه شدیم کفن غصبی است حکم شرعی آن چیست؟
ج) اگر صاحب کفن راضی نگردد باید نبش قبر شود و کفن و به صاحبش برگردد.

 

3) ارجحیت نماز نافله
س)خواندن نافله نمازهای یومیه ارجحیت داردیا خواندن تعقیبات نماز؟
ج) نماز از تعقیبات دیگر ارجح است به جز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها.

حدیث

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323
VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR VTEM IMAGE ROTATOR